Kalkun taignas

Jamie ajakirjas nr 24, nov/dets 2011. Põhimõtteliselt. Väga hea, mulle maitses, perele maitses. Aga inimeseloomal peab ikka oma jagu aega ning nikerdamistahet olema. Sellest õnneks puudus ei tule. Samas tunnistan ausalt, et retsepti ja tegevuskäiku praegu küll ümber tippima ei viitsi hakata*. Eriti arvestades, et sõrmeots jäi riivile. Muidugi kui auditoorium soovib, siis andke märku.

Kalkun taignas 1

Kaebusteraamatusse läheb, et minu meelest on retseptis kahe koha peal midagi unustatud. Punktis nr 3 praetakse peekonit ning asetatakse see siis kõrvale. Ja sinna ta jääb. Punkti 4 alguses on kirjas, et ka eelküpsetatud kalkun peaks olema jahtunud, enne taignasse keeramist. Tegelikult võiks seda natuke varem mainida.

Kalkun taignas 2

Aga kõige tähtsamad on hoopis minu 2 puuseibi. Sünnipäevaks sain. Ja olen äraütlemata rahul 🙂

—————–

*Tähelepanelik lugeja kindlasti märkab, et pirukas on just kui kahte erinavat liha. Vot originaal näeb ette 1,6 kilo kalkunirinnaliha. Tartu kaubandusvõrgu omapärade tõttu ei ole isegi poolt sellest kogusest eriti kerge omandada. Seetõttu on antud küpsetis kokku pandud umbes 500 g rinnalihast ning u 300 g kintsulihast.

3 comments

  1. Absoluutselt ei mõista, mis on selles nii imelikku, et peekon tuleb praadida ja siis kõrvale panna? Selge see, et niisama heast peast on peekonit täiesti ajuvaba praadida, kui aga juba pirukat tegema hakata, tasub ka kohe peekon sama soojaga ära praadida – ei pea kaks korda pliita alla tuld tegema. Mis puudutab aga peekoni kõrvale panemist, siis on sel kõrvale sama mõju, mis soojal kampripiiritusel – aitab ravida kõrvapõletikku ja kuuldavasti mõjub ka nakkusliku kiilaspäisuse vastu – olen proovinud ja siiani pole veel kiilaks jäänud.
    Sõrmele tervisi!

    1. Ilmselt aitab ka seespidiselt, sest mul pole ei kõrvapõletikku ega nakkavat kiilaspäisust esinenud.
      Sõrm kasvas juba tagasi, tänud 🙂

  2. Võib küll olla, et ka seespidiselt, meie 18-aastane sööb ka iga hommik peekonit ja kiilaspäisust pole tal veel täheldanud. Pigem on näopiirkonda karvu isegi juurde tekkinud, küllap sedagi peekoni mõjul.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s