Märtsikassid veebruaris ja datlitrühvlid

...

Kes ei suuda igasugust hülgemöla taluda, kerigu kohe heaga postituse lõppu.

———-

Märtsikassid veebruaris
Lühinäidend, 4 pildis
Tegevus toimub 2014 aasta ebahariliku ilmaga talvel. Peategelane Irelie Parduso, hurmava isiksusega klassikaline kangelanna, saab teada juhtunud tragöödiast, mõtiskleb selle üle ning kurdab rasket saatust eluteel kohatud värvikatele karakteritele.

1.pilt – öö oli tormine ja kassid aina kräunusid. See on ebaharilik, märtsikassideni peaks olema veel mitu nädalat, mõtiskleb Irelie Parduso, ometi on nad siin  akna all ning annavad kontserte nagu oleks märts. Saabub kangelanna vend, kuldsete kätega insener ja hakkab laual olevaid trühvleid sööma.
Irelie Parduso: Sa oled täna kuidagi nii vaikne?
Zugderdemediin: Jah. Autol varastati ilukilbid ära, täna öösel.
Irelie Parduso: ???
Zugderdemediin: Jah
Irelie Parduso:???
Zugderdemediin: Ei, tegelt ka
Irelie Parduso: Sa teed nalja
Zugderdemediin: Ei tee
Irelie Parduso:???
Zugderdemediin: Eile olid alles, täna enam mitte.
Irelie Parduso: Mitte keegi ei varasta tänapäeval enam ilukilpe, see on nii 90ndad… (YT. Tartu anno 1990/1991)

Tööle sõites vaadatakse kahtlustavalt iga VWit ning suure kadedusega kõiki autosid millel on ilukilbid veel alles. Kuid kauaks? Äkki on koos sooja veebruarikuuga saabunud aeg mil juhutub veel teisigi tavapärasest hälbivaid

2.pilt – Irelie Parduso istub ja vaatab sotsiaalmeediat, peale kohutava õllemängu ei ole seal midagi. Kommentaariumis on keegi kivipea väga nõudlikult väljendanud oma teadmisi alkoholi mõju kohta – “Üks õlle ei tee kedagi surnuks”, Irelie Parduso kujutab elavalt ette kuidas selle statementi juurde käib veel rohkelt häälikuid õ, ä, ö. Ning kardetavalt oli just see “õlle” ongi süüdi juhtunus, kindlasti oleks kõik olemata, kui inimesed teaks kuidas sõna “õlu” kasutada. Irelie Parduso ohkab, kontrollib veel südame rahustuseks ÕSist järgi  ning tõdeb, et see on ikka agoonia ja ängistus kui keegi võtab vaevaks ära virutada midagi materiaalselt väärtusetut kuid emotsionaalselt ja esteetiliselt siiski tarvilikku.
Irelie Parduso: keegi idikas varastas mu autolt ilukilbid täna öösel 😦
Johnny-Bravo: kui on autol nn originaalkilbid, siis need tuleb kohe ostes alt ära võtta ja turul odavalt ostetud asemele panna. Neid originaale võib siis aeg ajalt keldris vaatamas käia. See on Tallinna tarkus.
Irelie Parduso: nüüd sa siis ütled mulle. Need ilukilbid olid sellised närused. See ilukilbi vargus oli biznes kunagi ammu, siis kui ka kojamehi virutati.
Zugderdemediin: ma mõtlesin ka sellele et mul peaksid olema kusagil need rattakesed mis kojamehe asemele pannakse kui need vihmatu ajajaoks eest ära võetakse.

3.pilt – Kogu olukorra absurdsus jõuab järjest enam pärale. Irelie Parduso tahab siiski kontrollida, et ta ei ole millestki valesti aru saanud ja kommunikeerib oma väikekodanlikku muret veel.
Uuri: Mis head uudist on?
Irelie Parduso: Ei ole midagi uudist väga. See tähendab, et on aga see pole hea. Autol varastati ilukilbid ära.
Uuri: …
Christlyn-Ghertrud-Theli: …
Irelie Parduso: Ma ei saa seda enam tõsise näoga eriti rääkida, hakkab juba naljakas. Eriti sellepärast kuidas keegi ei oska midagi öelda selle peale.
Uuri: noh-jah
Christlyn-Ghertrud-Theli: mul ei ole sõnu
Irelie Parduso: kuna tee selge, siis kasutasin e-riigi võimalusi ja tegin politseile avalduse.

4.pilt – Irelie Parduso on taas jõudnud koduseinte kaitsvasse rüppe. Puhast verd krants Oa Ois käib ja norib laual olevaid koduvabariigi õunu. Süda läheb härdaks ning nii saabki koerake ühe õuna mis peaaegu ta pea suurune.
Irelie Parduso: Vaata. (Edit 2017: see on link soov.ee-sse, ei mäleta milleks, ilmselt ikka need ilukilbid). Kas ma hakkan sellise asjaga tegelema? Tegelikult oleks mul hoopis vaja see datlitrühvli retsept blogisse panna, et meelest ei läheks, see on puha gluteeni ja laktoosivabad (eeldusel, et sinna minev šokolaad seda on), võiks öelda, et praktiliselt tervisetoit.
Irelie Pardusole tuleb meelde, et koerad ei räägi. Seega tõmbab ta sellele nõmedale loole joone alla ning elab happy ever after.

Kõik tegelased ja sündmused on väljamõeldud ning kokkulangevused tegeliku eluga on juhuslikud.

Oma lapsukestele leiate lisaks kasutatud nimedele veel palju ilusaid nimesid 2008 aasta Eesti Ekspressist.

————————

Olen ma teid nüüd viimaks täiesti endast välja viinud? Lihtsalt suvalise lobaga? Mu oli lihtsalt pealkiri ja retsept aga väga mage tundus lihtsalt  see siia kopeerida.

...

Originaalretsept – Food Loves Writing, natuke kohandasin

 • 260-300 g seemneteta datleid
 • 4 sl kakaod
 • 2 sl kookosõli
 • peotäis tumedat šokolaad
 • kakaod milles veeretada, või mingit pähklipudi, kookoshelbeid
 • sisse võib ka midagi panna, ma panin külmutatud mustsõstraid
 1. Pane datlid likku, soovitatud on 30 minutiks aga ma arvan, et võiks kauem. Ma kavatsen järgmine kord suisa üleöö hoida, püreestamine lihtsalt peaks siis kergemaks minema. Mina paningi lihtsalt vett juurde, sest kannmikseris ei allu see segu hästi dressuurile.
 2. Kurna vesi ära ning pane datlid blenderisse ja püreesta
 3. Lisa kakaopulber ja kookosõli, sega ühtlaseks
 4. Viimasena lisa šokolaad  ja lase jälle ühtlaseks
 5. Veereta pallid, neid omakorda veereta misiganes selleks valisid

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s