Jõulukuusk

Ho-ho-hoo! 14.detsember! Ma  olen nii varajane see aasta! Ise ka ei usu! Ja siit tuleb tutoorial kuidas teha sellist absoluutselt-mitte-üldse-kuuse-moodi-kuuske.

Materjalid:

 • Üks lõuend (täiendus: k.o kirjatükis on mõeldud raamile tõmmatud, juba nö valmis toodet), sobivas suuruses. Mul on 90×90 cm aga kui sa plaanid selle paigutada 1x1m kuubikuse, siis kaalu väiksema lõuendi varianti.  Veel parem, kuubiku korral kaalu näiteks postri seinale panekut, sest tegelikult saab kogu kupatus suhteliselt õrn. Lõuendeid, mis ei maksa palju saab näiteks Jyskist (9,90€) aga nagu kõigi mitte-palju-maksvate esemete puhul tuleb sul arvestada, et üsna tõenäoliselt ei kõlba need sihtotstarbeliseks kasutamiseks. Olgem ausad, peaaegu ei kõlba ka mittesihtotstarbeliseks kasutamiseks (loe: kräpp). See konkreetne lõuend on päras pingutamist rohkem kaheksas kui algaja vigursõitja trikiratas aga üleme, et kaugelt petab ära.
 • Naelu. Ilusaid. Aga põhiliselt paraja suurusega. Nimetati vist papinaelteks või vähemalt olid nad K-rautas samas nurgas kus papinaelad. Pakk maksis u 2,5€
 • Haamrit. Loogiline. Leiab kodust, laenab naabrilt või ostab poest. 200g haamer maksis paar senti vähem kui 4€
 • Nööri. Pärast seda kui ma olin juba peaaegu jõudnud veendumusele, et K-rauta ei müü nööri, leidsin ma imelise nöörivahe. Ja seal oli ka nööri, mis näeb välja nagu legendaarne bakers twine (ei ole tegelikult, sest on puuvill+polüester).
 • Jõuluehteid. Ükskõik milliseid. Aga arvesta, et ükskõik kui hoolikas sa ei ole, vähemalt ühe lõhud ära.
...

Tehnika:

 • Löö lõuendi tagumisele küljele, ühte serva, u tollise vahega, naelakesed.
 • Mõõda välja nööri ja hakka naelte otsa nääriga jõuluehteid riputama.
 • Kui kunstiline tervik (st et ehted on niiviisi täiesti juhuslikult täpselt õigel kõrgusel, väiksemad vahelduvad suurematega, liiga palju sarnast värvi või tegumoodi pole pole kõrvuti) on saavutatud siis, tuleks need nöörid nö õigele poole lõuendit paigutada.
 • Riputa käekotikonksuga raamaturiiuli külge.
 • (Soovi korral) Lisa tulukesi.
...

...

...

voila!

voila!

 

2 comments

 1. Kõige tähtsam, nagu alati, jäetakse ütlemata. Kust sa selle aknaraami said, millele lõuendi kinnitasid?

  1. emm, okei. ei ole aknaraam. lõuend tuli ikka koos raamiga, seda tõesti ei taiband mainida. päris nii entusiast ma ei ole, et hakkaks ise lina raamile tõmbama ja seda kruntima, kuigi kunagi on ka sellega kätt proovitud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s