Pizza & alma mater

Ma kuulasin eelmine nädal pealt tudengite arutelu hea ülikooli võimalike aspektide üle. Ainult “võimalike” sest siiani pole keegi head ülikooli säärasel moel kirjeldanud. Ainult ranking‘ute ja muu sellise kräpiga nagu tavakooligi puhul (pingeread nt). Milline rõõm, et keegi on hea kooli (ja lasteaia) aspektid välja töötanud, vähemalt kuskil alustada sel õnnetul ülikoolil.

Täna lugesin, õigupoolest juba veidi enam kui kuuvanust artiklit, Yale’i ülikoolist ja nende pizzandusest. Tuli meelde kaks asja mida tudengid keskkonna all võimalike arutluskohtadena mainisid:

  1. Kas ülikool toetab tervislikke eluviise kui kohvikus müüakse alkot? Ja kui juba müüakse, kas siis võib ülikoolis juua kah? Peeti silmas neid õppehoonetes asuvaid sööklaid, meil kesklinnas selliseid asju ei ole, need on rohkem perifeersetes majades.
  2. Aga veelgi enam – kas ülikool peaks üldse tervislikkuse kasvatamisega tegelema? Need kes meile tulevad on ju täiskasvanud inimesed, ise teavad mis teevad?

Ja võimalikud vastused on:

  1. Alko müük võiks olemata olla. Ainult, et kui panna blokk kogu alkole (territooriumil alko tarbimisele nt) tekib hulk juriidiliselt mitte-ok olukordi kus kaitsmise järel või kellegi juubelil klaaside kõlistamine peaks nagu ka keelu alla minema. Sellist jama pole vaja. Piisab juba lemmikloomade keelust. Kuna meil sööklat ei ole siis ma ei saa maksakastme toiteväärtuse ja võimaliku salatikuhila kohta midagi öelda. On tonnides meetodeid kuis saaks paremini. Ja nüüd on meil vähemalt “Võta kraanist”, asi seegi.
  2. Kuidagi nagu ikka tundub, et tervislikkus võiks ülikooliski teema olla. Haridus võiks inimest ikka voolida, pikas ja laias perspektiivis 🙂
...

Üliõpilased võiks teha küll midagi käega katsutavat vahest… ahju näiteks.

Ma kujutan muidugi elavalt ette, et kui tahaks teha T-särki kuhu on ülikooli uude visuaalsesse identiteeti kuuluva uue kirjatüübiga kirjutatud LEHTKAPSAS*, tuleks kohe mõni oksad laiali tüüp ja ütleks, et ma olen loll, maitsetu ning ainus inimene kes nii arvab (true story).

*Viidatud artiklit tuleb lugeda – YALE/KALE

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s